KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12432145
nr 1243 2145
Ursula Schütz
(f. 1935), Sverige
Färgetsning, Raukar, signerad. Motivet: 24,5x18 cm
Ursula Schütz-Stenqvist, tysk-svensk bildkonstnär född 1935 i Nürnberg.
Utrop:
500 kr
måndag 25 mars 2019
kl 20:05:12
Ursula Schütz
Läs mer om Ursula Schütz